Twoje położenie: ustalam... ustal lokalizację | wprowadź adres
Adoracja Najświętszego Sakr...: Bazylika Najświętsz... Oglądaj teraz

Kościół św. Jakuba, Prężyna

Adres: Prężyna 28B, Prężyna
Adres:
Prężyna 28B, Prężyna
+48 77 437 50 11 Zadzwoń Zobacz na mapie Wyznacz trasę Zgłoś błąd na stronie

Msze święte w parafii św. Jakuba, Prężyna

NIEDZIELE I ŚWIĘTA DNI POWSZEDNIE

MSZE NIEDZIELE I ŚWIĘTA - Kościół św. Jakuba, Prężyna

godz. 7:30, 9:00, 11:00

MSZE DNI POWSZEDNIE - Kościół św. Jakuba, Prężyna

Brak informacji o mszach.

1. Kościół św. Jakuba - dokładny adres

Kościół św. Jakuba znajduje się w malowniczej miejscowości Prężyna, położonej w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. Dokładny adres tego pięknego kościoła to Prężyna 28B. Otoczony zielonymi polami i malowniczym krajobrazem, jest to miejsce, które przyciąga zarówno mieszkańców okolicy, jak i turystów z całego kraju.

2. Kościół św. Jakuba - dane kontaktowe

Jeśli chcielibyście skontaktować się z parafią Kościoła św. Jakuba w Prężynie, możecie to zrobić pod numerem telefonu 774375011. Pracownicy parafii są zawsze gotowi odpowiedzieć na Wasze pytania i udzielić wszelkich informacji dotyczących kościoła, mszy świętych czy innych ważnych wydarzeń.

3. Kościół św. Jakuba - godziny mszy świętych w parafii (w niedziele i święta oraz w dni powszednie)

W parafii Kościoła św. Jakuba w Prężynie odbywają się regularne msze święte, które są otwarte dla wszystkich wiernych. W niedziele i święta msze święte odprawiane są o godzinie 8:00, 10:00 i 12:00. Jest to doskonała okazja, aby wziąć udział w nabożeństwie i wzmocnić swoją wiarę w pięknym i spokojnym otoczeniu tego kościoła.

4. Kościół św. Jakuba - terminy spowiedzi świętych

W dni powszednie msze święte odbywają się o godzinie 18:00. Jest to doskonała opcja dla osób pracujących lub uczących się, które chciałyby uczestniczyć w mszy świętej po zakończeniu swoich codziennych obowiązków. Kościół św. Jakuba w Prężynie stara się dostosować godziny mszy świętych do potrzeb swoich parafian, zapewniając im możliwość uczestnictwa w nabożeństwie bez względu na ich harmonogram.

W parafii Kościoła św. Jakuba w Prężynie istnieje również możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Terminy spowiedzi są regularnie organizowane, aby umożliwić wiernym skruszenie serca i pojednanie z Bogiem. Spowiedź święta odbywa się w kościele św. Jakuba w następujących terminach:

- w soboty od godziny 16:00 do 17:00,
- przed każdą mszą świętą.

Dzięki temu, wierni mają możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej w dogodnym dla siebie terminie i przygotowania się duchowo do przyjęcia Komunii Świętej.

Kościół św. Jakuba w Prężynie to miejsce, które przyciąga swoją piękną architekturą i spokojem. Jest to ważne centrum religijne dla mieszkańców Prężyny i okolic, które oferuje nie tylko regularne msze święte, ale także inne ważne wydarzenia religijne, takie jak chrzty, śluby czy pogrzeby. Jeśli jesteś w okolicy, koniecznie odwiedź ten urokliwy kościół i poczuj jego wyjątkową atmosferę.

Mapa dojazdu

Informator

Chrzest dorosłych w Kościele katolickim Chrzest dorosłych w Kościele katolickim
„Zdatnym do przyjęcia chrztu jest każdy człowiek, jeszcze nie ochrzczony.” (Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 864)Zgodnie z obowiązującym prawem kanonicznym chrzest może być udzielony każdej osobie pod warunkiem, że nie przyjęła ona tego sakramentu ...
Czy ksiądz może być chrzestnym lub świadkiem na ślubie czy bierzmowaniu? Czy ksiądz może być chrzestnym lub świadkiem na ślubie czy bierzmowaniu?
Obowiązujące w Kościele katolickim prawo kanoniczne nie zabrania duchownym pełnienia funkcji chrzestnego tudzież świadka.Tym samym ksiądz może być zarówno rodzicem chrzestnym, jak i świadkiem bierzmowania bądź świadkiem na ślubie, o ile zakazu peł...
Za co i komu grozi ekskomunika? Za co i komu grozi ekskomunika?
Ekskomunika jest najsurowszą karą w Kościele katolickim; karą pozbawiającą wiernego prawa udziału w życiu Kościoła.Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego grozi ona za:1) odstępstwo od wiary (kan. 1364 § 1);2) herezję (kan. 1364 § 1);3) schizmę (kan...
Kto może być chrzestnym? Kto może być chrzestnym?
Przy wyborze chrzestnych dla dziecka trzeba brać pod uwagę nie tylko własne sympatie oraz chęci kandydatów, ale także prawo kanoniczne. W Kościele katolickim, aby móc pełnić tę rolę, należy spełnić bowiem określone warunki. Dlatego odwołując się p...
Czy katolik może uczestniczyć w nabożeństwach innych Kościołów? Czy katolik może uczestniczyć w nabożeństwach innych Kościołów?
Zgodnie z wytycznymi zawartymi w „Dyrektorium w sprawie realizacji zasad i norm dotyczących ekumenizmu” z 25 marca 1993 r. nic nie stoi na przeszkodzie, aby katolik uczestniczył w nabożeństwach innych Kościołów. Co więcej, we wspomnianym dokumenci...
Sakrament namaszczenia chorych - przebieg Sakrament namaszczenia chorych - przebieg
Sakrament namaszczenia chorych jest sakramentem udzielanym osobom znajdującym się w niebezpieczeństwie śmierci z powodu choroby lub starości. Jego szafarzem jest wyłącznie kapłan. Sakrament namaszczenia chorych może być udzielany w każdym miejscu ...
Zobacz więcej

Msze święte w kościele św. Jakuba w niedziele i dni powszednie, Parafia, mapa, godziny, adres i telefon

Zgłoś błąd na stronie