Twoje położenie: ustalam... ustal lokalizację | wprowadź adres

Kościół Św. Jozafata na Powązkach, Warszawa

Adres: Powązkowska 90, Warszawa
Adres:
Powązkowska 90, Warszawa
+48 22 633 09 28 Zadzwoń Zobacz na mapie Wyznacz trasę Zgłoś błąd na stronie

Msze święte w parafii Św. Jozafata na Powązkach, Warszawa

NIEDZIELE I ŚWIĘTA DNI POWSZEDNIE

MSZE NIEDZIELE I ŚWIĘTA - Kościół Św. Jozafata na Powązkach, Warszawa

godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 17:00

MSZE DNI POWSZEDNIE - Kościół Św. Jozafata na Powązkach, Warszawa

godz. 7:30, 18:00

Spowiedź święta Św. Jozafata na Powązkach, Warszawa

NIEDZIELE I ŚWIĘTA DNI POWSZEDNIE
NIEDZIELE I ŚWIĘTA

przed Mszą świętą o godzinie: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 17:00

DNI POWSZEDNIE

przed Mszą świętą o godzinie: 7:30, 18:00

1. Kościół Św. Jozafata na Powązkach - dokładny adres

Kościół Św. Jozafata znajduje się na Powązkowskiej 90 w Warszawie. Jest to jedna z najstarszych świątyń w stolicy, która zachwyca swoją architekturą i historią. Usytuowany w malowniczej okolicy, otoczony zielenią i cmentarzem Powązkowskim, kościół przyciąga zarówno wiernych, jak i turystów.

2. Kościół Św. Jozafata na Powązkach - dane kontaktowe

Aby skontaktować się z parafią Kościoła Św. Jozafata na Powązkach, można zadzwonić pod numer telefonu 226330928. Przyjazny personel parafii jest gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące mszy świętych, sakramentów czy innych spraw związanych z życiem parafialnym.

3. Kościół Św. Jozafata na Powązkach - godziny mszy świętych w parafii (w niedziele i święta oraz w dni powszednie)

W Kościele Św. Jozafata na Powązkach odbywają się regularne msze święte, które są otwarte dla wszystkich wiernych. W niedziele i święta msze święte odprawiane są o różnych godzinach, aby umożliwić uczestnictwo wiernym o różnych porach dnia. W dni powszednie również odbywają się msze święte, które są szczególnie ważne dla osób pracujących lub uczących się, które chcą uczestniczyć w nabożeństwie w ciągu tygodnia.

4. Kościół Św. Jozafata na Powązkach - terminy spowiedzi świętych

W parafii Kościoła Św. Jozafata na Powązkach istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Terminy spowiedzi są regularnie ogłaszane i dostępne dla wszystkich, którzy pragną skorzystać z tego sakramentu. Spowiedź święta jest ważnym elementem życia katolickiego i daje możliwość odpuszczenia grzechów oraz otrzymania łaski Bożej.

Kościół Św. Jozafata na Powązkach to miejsce o bogatej historii i wyjątkowej architekturze. Został zbudowany w stylu neogotyckim i jest jednym z najważniejszych zabytków Warszawy. Jego imponująca fasada, wysokie wieże i witraże przyciągają uwagę odwiedzających.

Kościół został poświęcony w 1903 roku i od tego czasu pełni funkcję parafialnej świątyni. Jest miejscem modlitwy, spotkań religijnych i sakramentów dla wiernych. Wnętrze kościoła zachwyca pięknymi ołtarzami, rzeźbami i malowidłami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Kościół Św. Jozafata na Powązkach jest również ważnym miejscem dla kultu Świętego Jozafata, który był biskupem prawosławnym i męczennikiem. W kościele znajduje się relikwiarz z jego relikwiami, który jest miejscem pielgrzymek i modlitw.

Podsumowując, Kościół Św. Jozafata na Powązkach to nie tylko miejsce kultu i modlitwy, ale również ważny element historii i dziedzictwa Warszawy. Jego piękna architektura i bogate wnętrze przyciągają wielu odwiedzających, którzy chcą poznać historię i duchowość tego miejsca.

Mapa dojazdu

Informator

Ile trwa Msza Święta w niedziele i święta, dni powszednie? Ile trwa Msza Święta w niedziele i święta, dni powszednie?
„Ile trwa Msza Święta?” to jedno z najczęściej zadawanych przez katolików pytań w Internecie. I jednocześnie jedno z tych najbardziej problematycznych…Ile trwa Msza Święta - co mówią przepisy?Przepisy kościelne w żaden sposób nie regulują czasu tr...
Czy w kościele mozna robić zdjęcia Czy w kościele mozna robić zdjęcia
Czy w kościele można robić zdjęcia? Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Prawo kanonicznie nie zajmuje się bowiem kwestią fotografii w ogóle. W rezultacie wszystko zależy od reguł obowiązujących w konkretnej parafii bądź na terenie...
Co to są gorzkie żale? Co to są gorzkie żale?
Gorzkie żale to nabożeństwo wielkopostne, odprawiane w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz kazaniem pasyjnym.Gorzkie żale nawiązują strukturalnie do dawnej Jutrzni; składają się z trzech części, a rozpoczynają Zachętą/Pobudką (...
Tajemnica spowiedzi - na czym polega, czy zawsze obowiązuje? Tajemnica spowiedzi - na czym polega, czy zawsze obowiązuje?
W Kościele katolickim szafarza sakramentu pokuty obowiązuje bezwzględna tajemnica sakramentalna. Spowiednik nie może zatem nikomu wyjawić grzechów penitenta.Zgodnie z prawem kościelnym tajemnica sakramentalna nie podlega dyskusji – obowiązuje abso...
Czy kościół uznaje kremację? Czy kościół uznaje kremację?
Stanowisko Kościoła katolickiego odnośnie praktyki kremacji zostało przedstawione i omówione w Instrukcji „Ad resurgendum cum Christo” ogłoszonej przez Kongregację Nauki Wiary w 2016 r. Zgodnie z treścią tego dokumentu Kościół niezmiennie preferuj...
Czy i kiedy kościół zaleca żałobę? Czy i kiedy kościół zaleca żałobę?
W dokumentach kościelnych na próżno szukać wzmianek na temat żałoby. O zaleceniach typu „jak zachowywać się po stracie bliskiej osoby – co robić, a czego unikać” nie ma żadnej mowy.Kościół nikogo nie zobowiązuje ani do noszenia koloru czarnego ani...
Zobacz więcej

Msze święte w kościele Św. Jozafata na Powązkach w niedziele i dni powszednie, Parafia, mapa, godziny, adres i telefon

Zgłoś błąd na stronie