Twoje położenie: ustalam... ustal lokalizację | wprowadź adres
Twoje położenie: ustalam...

Kościół Zwiastowania Pańskiego (Sanktuarium Świętości Życia), Poznań

Adres: Bolesława Leśmiana 2 A, Poznań
Adres:
Bolesława Leśmiana 2 A, Poznań
+48 53 160 73 05 Zadzwoń www.parafiazwiastowania.pl Witryna Zobacz na mapie Wyznacz trasę Zgłoś błąd na stronie

Msze święte w parafii

NIEDZIELE I ŚWIĘTA DNI POWSZEDNIE
NIEDZIELE I ŚWIĘTA

godz. 9:00, 11:00 (dla dzieci), 21:00

DNI POWSZEDNIE

godz. 8:00 (w środy i I soboty miesiąca), 18:00 (z wyjątkiem środy)

Mapa dojazdu

Informator

Wielki Post - najważniejsze informacje
Wielki Post jest okresem liturgicznym, który służy przygotowaniu wiernych do przeżycia świąt Wielkanocnych; jest czasem pokuty i nawrócenia. Rozpoczyna się w Środę Popielcową, a kończy w Wielki Czwartek przed wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej. Tra...
Czy zakonnik może spowiadać i odprawiać mszę świętą?
Czy zakonnik może spowiadać, odprawiać mszę świętą? Tak, o ile przyjął święcenia kapłańskie.W Kościele katolickim szafarzem sakramentu Eucharystii oraz sakramentu pokuty i pojednania jest tylko kapłan. Mówi o tym Kodeks Prawa Kanonicznego: &n...
Jak tytułować osoby duchowne?
„Kto jest Ekscelencją, a kto Eminencją?”, „Jak powinienem zwracać się do biskupa?”, „Kiedy mówić do zakonnika per brat, a kiedy per ojciec?” – tego typu pytania nurtują wielu wiernych. Mnogość urzędów i godności obowiązujących w Kościele nie ...
Czy można chrzcić dziecko w innej parafii?
Czy możemy ochrzcić dziecko w innej parafii niż nasza własna? Tak, o ile mamy ku temu ważny powód.Zgodnie bowiem z Kodeksem Prawa Kanonicznego: należy uważać za regułę, że dorosły ma przyjmować chrzest we własnym kościele parafialnym, dziecko zaś ...
Kto może zostać katechetą?
Zgodnie z konkordatem zawartym pomiędzy Stolicą Apostolską i Polską w 1993 r. nauczyciele religii muszą posiadać stosowne upoważnienie (miss canonica) od biskupa diecezjalnego, aby móc uczyć w szkole (mówi o tym art. 12 ust. 3). W tej samej ustawi...
Czy chrzest może odbyć się w dniu powszednim?
Czy w Kościele katolickim można ochrzcić dziecko w dzień powszedni? Teoretycznie - tak, praktycznie – nie zawsze. W Kodeksie Prawa Kanonicznego w kanonie 856 znajduje się bowiem zapis: Chociaż chrzest może być udzielany w jakimkolwiek dniu, jednak...

Najpopularniejsze miasta

Warszawa Kraków Wrocław Poznań Gdańsk Zakopane

Msze święte w kościele Zwiastowania Pańskiego w niedziele i dni powszednie, Parafia, mapa, godziny, adres i telefon

Zgłoś błąd na stronie